T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ (ÇKS) BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 30.9.2022

​Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Şehit İdris Bolat Toplantı Salonu'nda Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) yönetmelik değişiklikleri bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıda ÇKS'de yapılan değişikliklerle ilgili konuşan Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin; 

"Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)'nde bazı önemli yönetmelik değişiklikleri yapılmıştır. Bu değişikliklere göre; ÇKS başvuruları 1 Eylül tarihinde başlayıp aynı yılın 31 Aralık tarihinde sona erecektir.  2023 Yılı ÇKS kayıtlarının son başvuru tarihi 31 Aralık 2022'dir. Çiftçilerimiz üretim bilgilerinin değişikliklerini, üretim yılının Şubat ayı içerisinde E-Devlet sistemi üzerinden yapabileceklerdir.  ÇKS’ye sadece ilk defa kayıt olacak çiftçilerden kanunen bağlı oldukları ziraat odalarının herhangi birinden almış olduğu çiftçi belgesi istenecektir. Başvuru formlarındaki muhtar ve aza imzaları kaldırılmış olup, yalnızca çiftçi imzası yeterli olacaktır. Yapılan değişikliklerin tüm üreticilerimize kolaylık sağlamasını diler, bereketli bir sezon geçirmelerini temenni ederim." dedi.

Toplantıya köy muhtarları, banka temsilcileri ve ziraat odası yetkilileri katıldı. Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Sefa Kılıç da toplantıda yer aldı.